Likwidując palenisko lub kotłownię węglową jako źródło ciepła można wybrać ogrzewanie elektryczne. Pod względem kosztów inwestycji jest to jedno z najtańszych rozwiązań, które jednocześnie jest proste i ekonomiczne w eksploatacji.

Jeżeli używaliśmy zabytkowego pieca kaflowego, jesteśmy przyzwyczajeni do ciepła jakie emituje i nie chcemy go wyburzać można zastosować grzałki elektryczne w postaci wkładów do pieców kaflowych. Montuje się je w środku pieca dzięki czemu rozgrzewają go jak do tej pory węgiel czy drewno.
Samo przygotowanie pieca polega jedynie na odcięciu komina oraz wykonaniu kilku otworów wewnątrz pieca dla lepszego rozprowadzania ciepła.

Jeżeli piec kaflowy lub kotłownia zostają wyburzone to jako źródło ciepła do pomieszczeń wstawiamy piece lub kotły akumulacyjne.  Urządzenia takie akumulują ciepło  w bloku akumulacyjnym a później oddają to ciepło wtedy gdy jest taka potrzeba. Są to urządzenia wyposażone w regulatory temperatury w pomieszczeniu oraz pomiar stopnia naładowania pieca, możemy nimi sterować także w zależności od pogody.
Dzięki temu są bardzo ekonomiczne, wygodne w używaniu oraz praktycznie bezobsługowe.

CZEMU OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE MOŻE BYĆ TANIE?
Piece oraz kotły akumulacyjne są tak zaprojektowane, żeby akumulować ciepło przez kilka godzin, a później oddawać to ciepło bez pobierania energii.

Akumulacja ciepła następuje podczas trwania tak zwanej drugiej taryfy energetycznej gdy prąd jest sprzedawany przez dostawców taniej niż w normalnej taryfie. Można powiedzieć, że „piec nagrzewa się na tanim prądzie, a oddaje ciepło gdy prąd jest drogi bez jego pobierania”.

Przykład to np. dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m2 i kubaturze 135 m3.
W dwu pokojach zamontowane piece o łącznej mocy elektrycznej 6 kW. Średni koszt ogrzewania to około 300-350 zł miesięcznie.

ZALETY OGRZEWANIA ELEKTRYCZNEGO

Cała inwestycja to tylko zakup i montaż urządzeń oraz ewentualnie
dostosowanie instalacji elektrycznej, która i tak jest w każdym mieszkaniu czy domu wykonywana.

Nie ma potrzeby wykonywania instalacji wodnej i montażu grzejników
Nie potrzebujemy komina ani kotłowni
Piece nie wymagają przeglądów okresowych, przeglądów kominów
Urządzenia są w pełni bezpieczne – tak jak inne urządzenia elektryczne np. żelazko czy czajnik elektryczny.

Piec akumulacyjny dynamiczny ogrzewanie pomieszczeń
Elektrotermia Steffes 5100

© 2023 Elektrotermia Sp. Z o.o. Tel.: 123065210 bok@elektrotermia.com.pl

Skip to content