Kocioł akumulacyjny Comfort Plus to innowacyjny system ogrzewania oparty na akumulacji czyli magazynowaniu energii cieplnej.

Urządzenie zamienia energię elektryczną w energię cieplną oraz przechowuje ją w rdzeniu ceramicznym do czasu gdy jest potrzebna.

Układ sterowania zarządza przekazaniem ciepła poprzez wbudowany wymiennik wodny do instalacji centralnego ogrzewania.

Kocioł akumulacyjny działa z każdym rodzajem starych i nowych instalacji. Sprawdzi się jako alternatywa dla kotłów zasypowych wszystkopalnych oraz ogrzewania gazowego.

Kocioł akumulacyjny wykorzystuje energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznej lub korzysta z energii pozaszczytowej oferowanej w niższych cenach przez dostawców energii.

W taryfach takich jak G12, G13, AntySmog PLus ceny energii w określonych godzinach są o około 50% niższe niż w standardowej ofercie np. w taryfie G11.

Dzięki wykorzystaniu taniej energii koszty ogrzewania kotłem akumulacyjnym są porównywalne lub niższe niż koszty ogrzewania gazem czy kotłem na pellet.

W porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania zalety kotłów akumulacyjnych to: bezobsługowa, automatyczna praca, nie wymagają przeglądów samego urządzenia oraz przeglądów kominowych. Przy wymianie tradycyjnego ogrzewania na nowe nie wymaga wymiany instalacji c.o .

Jesteśmy głównym importerem tego typu urządzeń produkowanych w USA przez firmę Steffes w Polsce i Europie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami w temacie ogrzewania akumulacyjnego.

Elektrotermia Steffes 5100
Kocioł akumulacyjny c.o - magazyn energii
Skip to content