Wybór systemu ogrzewania domu to jeden z ważniejszych aspektów przy jego projektowaniu i budowie lub przy termomodernizacji istniejących budynków i wymianie starego urządzenia grzejnego.

Istnieje wiele rozwiązań i systemów ogrzewania oraz  urządzeń, które lepiej lub gorzej spełnią swoje zadanie.  Wybór optymalnego rozwiązania jest trudny i warto w tym temacie zwrócić się do firmy lub specjalisty, który ma odpowiednie doświadczeni i wiedzę. 

Nasza firma ogrzewaniem zajmuje się od prawie 50 lat więc trudno o lepsze referencje.

Wybierając system grzejny warto to zrobić jeszcze przed wykonaniem projektu i rozpoczęciem budowy ponieważ może się okazać, że planowane pomieszczenie kotłowni nie będzie potrzebne i możemy zamienić je na pralnię lub siłownię. Niepotrzebny może też okazać się komin, ale za to trzeba wykonać ogrzewanie podłogowe lub zainwestować w instalację fotowoltaiczną, do której nasz dach powinien mieć orientację najlepiej południową.

Jeżeli robimy termomodernizację i wymieniamy stary kocioł można się zastanowić czy nadal chcemy używać kotłów spalających pellet, węgiel. Jest to dobre i tanie w eksploatacji ogrzewanie, ale wymaga ciągłej obsługi. Może zamiast takiego rozwiązania zastosować pompę ciepła lub ogrzewanie kotłem akumulacyjnym c.o .

Te i inne aspekty doboru systemu ogrzewania bierzemy pod uwagę projektując rozwiązania dedykowane pod potrzeby naszych klientów.

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnych konsultacji.

Kotłownia z pompą ciepła Stiebel Eltron

© 2023 Elektrotermia Sp. Z o.o. Tel.: 123065210 bok@elektrotermia.com.pl

Skip to content