Wybór systemu ogrzewania domu to jeden z ważniejszych aspektów przy jego projektowaniu i budowie lub przy termomodernizacji istniejących
budynków.

System ogrzewania może być realizowany przez urządzenie centralne np. kocioł na pellet czy kocioł akumulacyjny c.o, ale może też być oparty na urządzeniach grzejnych miejscowych zlokalizowanych w poszczególnych pomieszczeniach, niezależnych od siebie.

Rozwiązania bezpośrednie zwykle stosuje się podczas remontu mieszkania lub domu, podczas termomodernizacji gdy likwiduje się stare kotły oraz w mieszkaniach gdzie mamy do ogrzania kilka pomieszczeń i można zrealizować to za pomocą urządzeń zamontowanych w każdym z nich.

Urządzenia grzejne w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejników konwekcyjnych polecamy też do nowo powstałych budynków niskoenergetycznych lub pasywnych oraz tam, gdzie możemy poprzez wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej zbilansować zużycie na ogrzewanie.

Wybór optymalnego rozwiązania zależy od preferencji właściciela oraz  etapu inwestycji lub termomodernizacji.

Te i inne aspekty doboru systemu ogrzewania bierzemy pod uwagę projektując rozwiązania dla naszych klientów dlatego prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

© 2023 Elektrotermia Sp. Z o.o. Tel.: 123065210 bok@elektrotermia.com.pl

Skip to content